17. – 18. juunini osales 10-liikmeline abipolitseinike võistkond TipustTopini teatejooksul. Ka Eesti Abipolitseinike Kogu oli 337 kilomeetri pikkusel jooksurajal esindatud.

“Tipust Topini” ehk Munamäelt mereni on teatejooks, mille eesmärk on läbida tiimiga järjest joostes 337 km. Tegemist ei ole võistlusega, peamiseks eesmärgiks on inspireerida inimesi liikuma ja külastada joostes Eesti kaunimaid paiku. Jooks toimub kümneliikmelistes tiimides. Meie abipolitseinike võistkond lõi kaasa juba neljandat aastat jäjest. Start anti laupäeva hommikul kell 11:00 Suure Munamäe tipust ja finišisse jõuti pühapäeval kell 17:35 Tallinnas Pirital.

Tipust Topini rada algab Suure-Munamäe tipust ja viib jooksjad läbi Rõuge, Otepää, Elva, Tartu, Palamuse, Porkuni, Tapa, Lehtse, Jäneda, Kõrvemaa, Raasiku, Saha, Piritale. Joostakse avatud liiklusega teedel. Üheskoos joostakse kokku 337 km, iga jooksja käib rajal 3 korda. Üksiku etapi pikkus jääb 8-16 km vahele ja ühe jooksja poolt läbitud kogudistants on 25-42 km.

Abipolitseinike osalemist Tipust Topini toetas Põhja prefektuur ja Eesti Abipolitseinike Kogu,  korraldas Abipolitseinike Spordiklubi. Nii starti, raja äärde kui finišisse oli abipolitseinikele tulnud kaasa elama palju fänne. Järgmisel aastal näeme taas!