Koolinoortest sulesepad esitasid luulekonkursile enam kui poolsada salmi

12.04.2018

Politsei- ja Piirivalveamet ning Eesti Abipolitseinike Kogu poolt märtsi alguses väljakuulutatud luulekonkursile laekus ühtekokku 73 vahvat luuletust.

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Rainer Rahasepp ütles, et konkursile laekus vahvaid luuleridu pea igast Eestimaa nurgast ja ühtekokku potsatas meie postkasti 73 isemoodi salmi. „Kõige usinamalt veeretasid riime esimesse vanusekategooriasse kuuluvad algklasside õpilased, kelle sulest sirgus ühtekokku 47 salmi. Neile järgnesid 5.-9. klasside noored 24 tööga ning kahe luuletusega panustasid ka gümnaasiuminoored,“ lisas Rahasepp.

Politseikapten Rahasepa sõnul oli luulekonkursist osavõtt aktiivne ning kõik laekunud luuletused on väga kihvtid. „Mõne kooli puhul oli selgelt tunda, kuidas klassiõpetaja oli haaranud initsiatiivi ning kogu oma luulelembese klassi värsse veeretama suunanud. Kuivõrd luulekonkurss mõttelennule suuri piiranguid ei seadnud, siis on ka laekunud tööd väga erinevad ja isemoodi. On lühemaid ja pikemaid salme, tõsiseid ja naljakaid riime, südamlikke ja ühiskonnakriitilisemaid värsse aga läbivalt kiirgab neist kõigist meie endi noorte tunnetus ja nägemus turvalisest kodumaast, hoolivusest ja teineteise märkamisest,“ vahendas Rahasepp oma tänulikkust kirjutajate ees.

„Oma hinge ja aja luuletuste sisse pannud koolinoorte salmide seast säravaimate väljaselgitamine oli üksjagu keeruline, ent lõpuks jõudis luulekonkursi žürii ministeeriumisse abipolitseinike aastapäevale kutsutavate noorte suleseppade osas üksmeelele ning peagi potsatavad nende vahvate noorte postkasti uhked kutsed. Kuivõrd salme saabus enam kui väljastatavaid kutsed, siis ei jää ka teised toredad salmid politsei postkasti kopitama vaid me jagame abipolitseinike nädalal neid sotsiaalmeedia vahendusel ka kõigi teistega,“ selgitas Rahasepp.

Aitäh noortele luuletajatele ja neid juhendanud õpetajatele!

Ragne Keisk
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
7308850 / 59125457