Abipolitseinike suvepäevad

26.-27. augustil toimusid Toosikannu Puhkekeskuses üle-eestilised abipolitseinike suvepäevad, kuhu tuli kokku üle 100 inimese Hiiumaalt Narva ja Valgani välja. Abipolitseinikel oli hea võimalus üksteisega lähemalt tuttavaks saada, oma oskusi lihvida ning suvest veel viimast võtta.

 

Tore oli see, et suvepäevalisi oli tervitama tulnud Kesk-Eesti politseijaoskonna juht Janno Ruus – olime ju Järvamaal tema külalisteks. Peale avasõnu läks päev tempokalt käima: Siseministeeriumi nõunik ja usundiloolane Ringo Ringvee rääkis meile, mida arvestada erineva kultuuri- ja religioonitaustaga inimestega suhtlemisel. Puutuvad ju abipolitseinikud üha enam kaugetest kultuuridest saabunutega kokku. Teema oli huvitav, pisut intrigeerivgi ning tekitas elavat mõttevahetust.

Seejärel jagati osalejad meeskondadesse ning algasid praktilised töötoad, kus ka kogenud abipolitseinikud nii mõnegi “Ahhaaa!”-elamuse said.

Teravat silma ja külma närvi läks vaja taktikalises laskmises, treeniti käitumist alkoholi- ja narkojoobes juhi kahtluse korral, harjutati esmaabi ja taktikalist meditsiini väljakutsel. Abipolitseinike võhma panind proovile MyFitnessi treenerid, kes viisid läbi tempokaid ja lõbusaid treeninguid. Soovijad said ümber järve joostes ära teha ka nõuetekohased füüsilised katsed. (Peab mainima, et kaasaelajaid oli rohkem kui jooksjaid, kuid seda valjemad olid ergutushüüded ja vägevamad olid tulemused).

Kuna abipolitseinikud peavad terase taibuga olema, pandi suvepäevaliste teadmised proovile ka Kuldvillakus. Küsimustele vastamisel olid kõik 10 võistkonda üllatavalt tasavägised.

Päeva mahtus veel palju ühistegevusi ning loomulikult ei puudunud ka üllatusauhinnad aktiivseimatele osalejatele.

Õhtul võeti aga aeg maha ja tähistati üheskoos suve lõppu. Nauditi mõnusaid piduroogasid, lahutati meelt ning keerutati DJ saatel tantsujalga. Viimased paarid lahkusid tantsupõrandalt koos esimeste päikesekiirtega.

Järgmisel hommikul ootas pidulisi toekas hommikusöök. Kohvitassi taga oli tore eelmise päeva sündmused kokku võtta ja juba järgmisteks suvepäevadeks plaane teha.
Oli üliäge kohtuda abipolitseinikega teistest Eesti piirkondadest, toredaid tutvusi luua ja “meie”-tunnet tugevdada. Nägme ja tundsime omal nahal, et abipolitseinikud on tõesti üks suur ja ühtehoidev pere.

Kohtumiseni järgmistel suvepäevadel!