Abipolitseinike nädal tõstab esile vabatahtlike tegevuse turvalisuse tagamisel

Sel nädalal külastavad abipolitseinikud koos politseinikega üle riigi õppeasutusi, kus tutvustavad vabatahtlikku tegevust meie igapäevase turvalisuse tagamisel.

Nädala vältel, 11.-15. aprillini tutvustavad vabatahtlikud korrakaitsjad erinevates koolides abipolitseinikuna tegutsemise võimalusi, tutvustavad tööks vajaminevat varustust ning jagavad oma kogemusi väljakutseterikkas politseitöös.

Abipolitseinikud (foto: PPA)Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles, et tunnustab kõiki tuhandet abipolitseinikku, kes on oma aja ja oskustega politseile abiks olnud. “Vabatahtlikelt oleme suurt tuge saanud patrullides ja väljakutsete teenindamisel, ennetusürituste läbiviimisel, suurüritustel korra tagamises, liiklusjärelevalves, ka näiteks piiri kaitsmisel ning otsingu- ja päästetegevuses. Oleme uhked, et meie meekonnas on aktiivsed inimesed, kes hoolivad oma kodukandi turvalisusest ning kaitsevad oma pere, lähedaste, kogukonna ja seda külastavate inimeste turvalisust. Olgugi, et töö on väga vastutusrikas ning vabatahtlik teeb seda omast vabast ajast, pakub see pühendunutele vastukaaluks suurt naudingut ja rõõmu igast väiksemastki heateost,” ütles Vaher.

Eesti Abipolitseinike Kogu esimees Dein-Tom Tõnsing kinnitas, et abipolitseinikud on oma kodukohas hinnatud mõttekaaslased, kelle poole turvalisusküsimustega tihtilugu pöördutakse. “Viimaste aastate vältel on abipolitseinikuks kandideerijate hulk märgatavalt tõusnud. Igas linnas ja vallas tunneb keegi mõnd või mitut abipolitseinikku ning on nende eeskujul saanud inspiratsiooni oma kodukandis turvalisuse tagamiseks ise midagi ära teha,” kirjeldas Tõnsing positiivset trendi. Tänavu teistkordselt Eesti Abipolitseinike Kogu eestvedamisel ning paljude abipolitseinike osalusel läbiviidav teemanädal tipneb piduliku aktusega 24. aprillil. See on päev, mis alates 1994. aastast nimetati pärast esimese abipolitseinike seaduse jõustumist abipolitseinike päevaks. Aktusel tunnustab Eesti Abipolitseinike Kogu oma aktiivsemaid liikmeid ning parimaid partnereid, nende seas kolleege politseist, kes on abipolitseinikega koos töötanud, neid kaasanud ja koolitanud

Head ajakirjanikud, olete oodatud abipolitseinike tänuüritusele pühapäeval, 24. aprillil kell 13 siseministeeriumisse aadressil Pikk tänav 61.

Lisainfo ja soovid täiendavateks intervjuudeks:

Dein-Tom Tõnsing
Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimees
56265267

Kerly Peitel
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja
52030403

Eesti Abipolitseinike Kogu tegevust toetab Siseministeerium