PPA tunnustas abipolitseinikke

Politsei- ja Piirivalveameti aastapäeval tunnustati teeneteristi hõbemedaliga Põhja prefektuuri Ida-Harju politseijaoskonna abipolitseinikku Alo Lahtveed, Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna Võru rühma abipolitseinikku Egon Taali, Lääne prefektuuri Kesk-Eesti politseijaoskonna abipolitseinikku Illar Aruksaart ning Ida prefektuuri Rakvere politseijaoskonna abipolitseinikku Hannes Konist.

Tutvustame teile neid lähemalt:

Anija kandi rahvas on viimased 14 aastat saanud tunda end palju turvalisemalt, sest seal aitab korda luua Alo Lahtvee. Alol on väga hea koostöö piirkonnapolitseinikega ning kohalikud politseinikud suhtuvad temasse kui „ühte omade seast“ ning kirjeldavad teda kui usaldusväärset, kohusetundlikku ja abivalmis abipolitseinikku, kelle peale võib alati loota. Väga hea meeskonnatöö oskus, abivalmidus ja kogemused teevad Alost suurepärase paarilise ning abilise kogukonna turvalisuse loomisel.

Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna Võru rühma abipolitseinik Egon Taal on pika aja vältel panustanud aktiivselt ja mitmekülgselt Eesti turvalisusesse abipolitseinikuna ja Võru abipolitseinike rühma jaojuhina. Ta on olnud suureks abiks covid-patrullides ja Võru teeninduses põgenike abistamisel.

Lääne prefektuuri Kesk-Eesti politseijaoskonna abipolitseinik Illar Aruksaar on staažikas abipolitseinik, kelle panus kogukonna turvalisuse tõstmisesse on suurem, kui esmapilgul tundub. Teda võib näha abipolitseinikuna patrullis-koolitustel, valves vabatahtliku päästjana, kaitseliitlasena, oma piirkonna jahisektsiooni eestvedajana ja ettevõtjana. Tema pühendumus on teinud Illarist usaldusväärse ning hea partneri, kelle peale saab alati kindel olla.

Ida prefektuuri Rakvere politseijaoskonna abipolitseinik Hannes Konisti pühendumine abipolitseinikuna on muljetavaldav. Abipolitseiniku vormi sai ta selga 11 aastat tagasi ning tänaseni näeb teda nii patrullimas kui ka ennetustegevusi tegemas. Hannese näol on tegemist mehega, kellega võib iga kell luurele minna. Hannes on ka suure tähega Spordimees – ta ei pelga spordiradadel mõõtu võtta endast palju noorematega ja tulemused, mis ta koju toob on muljetavaldavad. Hannese eeskuju on niivõrd nakkav, et ka tema poeg Alar on abipolitseinik. Tänavu 70. juubelit tähistav Hannes on usaldusväärne, järjekindel ja koostööaldis kolleeg, keda võib julgelt eeskujuks tõsta kõikidele abipolitseinikele.

Suur aitäh teile!

 

Fotod: PPA / Reelika Riimand