Teade: Aasta abipolitseinik 2013 on Dein-Tom Tõnsing

Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimees Dein-Tom Tõnsing valiti 2013 aasta abipolitseinikuks.

Sellel aastal kuulutas Politsei- ja Piirivalveamet esimest korda välja aasta parima abipolitseiniku. 22. novembril andis aasta parima abipolitseiniku tiitli üle PPA 95. aastapäeval „Estonia“ teatris PPA peadirektor politseikolonel Elmar Vaher Põhja prefektuuri kesklinna politseijaoskonna abipolitseinik Dein-Tom Tõnsingule.

Dein-Tom TõnsingDein-Tom on abipolitseinik 2007. aastast ning üks aktiivsemaid vabatahtlikke Põhja prefektuuris. Lisaks patrullimisele on ta tihti abiks ennetustöös ning hindamatu abiline abipolitseinike tegevuse propageerimisel olgu see siis riigikaitsetundides, teles või raadios. Suuresti tänu Dein-Tomile on politseil hea koostöö kaitseliiduga, mille liikmetega on ta mitmeid koostöökohti leidnud. Dein-Tom on uutele abipolitseinikele eeskujuks nii oma isikuomaduste, oskuste kui ka suhtumise poolest. Kahtlemata on tal rääkida ka hulganisti lahingu- ja luurelugusid juhtumitest, mis politseitöös osaletud aastate jooksul ette tulnud. Lisaks on ta osalenud abipolitseiniku seaduse väljatöötamisel ja Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimehena seisab abipolitseinike hea käekäigu eest üle kogu eesti.

Aasta abipolitseiniku tiitlile kandideerisid veel Heiki Jaanus Ida prefektuurist, Aivar Püvi Lõuna prefektuurist ja Aimar Pernik Lääne prefektuurist.

Rasmus Lahtvee
Eesti Abipolitseinike Kogu
juhatuse liige
rasmus@abipolitseikogu.ee
5297798
www.abipolitseikogu.ee

Eesti Abipolitseinike Kogu – “Vabast tahtest, kohusetundest”