Paikusel selgusid Eesti parimad abipolitseinikud

Möödunud nädalavahetusel toimunud abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused selgitasid välja, et parimad abipolitseinikud on Märt Tibar ja Margus Nigol Põhja prefektuuris.

6.-7. juulil peetud III vabariiklikud abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused toimusid Pärnumaal, Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse koolis. Võisteldi viiel võistlusalal: õigusaktide tundmine, kombineeritud spordivõistlus, jalgratta vigursõit, teenistusrelvast laskmine ning taktika ja esmaabi.

Pingelise võistluse lõpptulemusena selgus, et parimad abipolitseinikud on Märt Tibar ja Margus Nigol Põhja prefektuurist. Võistkondlikult teise koha saavutasid Aivar Kaus ja Tarmo Simson Lääne prefektuurist ja kolmanda koha väärilised olid Aigo Kurig ja Kaupo Kaskla Põhja prefektuurist. Individuaalarvestuses oli parim Märt Tibar Põhja prefektuurist, teise koha saavutas Tarmo Simson Lääne prefektuurist ja kolmanda koha Toomas Kriisa Ida prefektuurist.

Abipolitseinike koordinaator Nurmely Mitrahovitsil jätkus võistlejatele vaid kiidusõnu: „Äärmiselt tublid ja hakkajad inimesed, kes oma põhitöö kõrvalt leiavad aega vabatahtliku tööks ning ei pelga kaasa lüüa ka võistlustel – seda kõike oma vaba aja arvelt.” Mitrahovitš lisas sedagi, et paljud võistlejatest ei jäänud peale võistluspäeva väljateenitud puhkust nautima, vaid jätkasid oma teenistust Pärnus toimunud Hea Toidu Festivalil avalikku korda tagades.

Politsei- ja Piirivalveameti kommunikatsioonibüroo