20. aprillil tähistati abipolitseinike päeva

20. aprillil 1994 võttis Riigikogu vastu Abipolitseiniku seaduse, millega loodi Eestis abipolitseiniku roll ja võimalus vabatahtlikult sisejulgeolekusse panustada selle eest tasu saamata.

Eesti abipolitseinike süsteem on maailma mastaabis üsna unikaalne. Pea 1 100 abipolitseinikku panustavad meie elu turvalisemaks muutmisesse igal aastal ligi 100 000 töötundi. Nii on üle Eesti igal ajahetkel patrullimas ca 20 abipolitseinikku.

Kuid lisaks patrullimisele löövad abipolitseinikud kaasa ka ennetustegevuses, piirivalves, piirkondlikus politseitöös, liiklusjärelevalves, migratsiooni järelevalves, koolituste läbiviimisel, teenindussaalides, arenduses, kriminaalpolitseis, juhtimiskeskuses, aidates ekraanidelt kaamerapilti jälgida, kinnipidamiskeskuses ja kainestusmajas ning isegi taastava õiguse abipolitseinikuna, tehes konfliktivahendust.

Nii saavad oma panuse anda erinevate oskuste, huvide ja vanusega inimesed.  Turvalise kodukoha ja riigi loome me kõik üheskoos!

Eesti Abipolitseinike Kogu soovis , et abipolitseinikud saaksid ühiskonnas laiemalt tähelepanu ja nii käisid abipolitseinikud ETV „Terevisioonis“, Kanal 2 „Õhtu!“ saates ja raadios Star FM oma tegevusest rääkimas. Ilmusid ka meeleolukad postitused sotsiaalmeedias ning portreelood siseveebis jõudsid lausa enimloetud lugude hulka.