Abipolitseinike nädal tõstab esile vabatahtlike olulise panuse turvalisuse kaitsmisel

Käesoleval nädalal juhivad abipolitseinikud koos politseinikega ning teiste vabatahtlike töö edendajatega tähelepanu abipolitseinike töö vajalikkusele inimeste elu ja tervise kaitseks.

Nädala jooksul esinevad nii kogenud kui ka äsja vabatahtlike korrakaitsjatega liitunud inimesed paljudes koolides üle Eesti, kus tutvustavad noortele abipolitseinike töö köögipoolt ning räägivad enda kogemustest politseitöös. Lisaks kohtuvad nii politsei, vabatahtlike kui ka teiste turvalisuse eest seisvate asutuste esindajad mitmetel ümarlaudadel, eesmärgiga arendada vabatahtikke võimalusi aidata kaasa turvalisema elu tagamisele.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher kinnitab, et abipolitseinike osalemine nii igapäevases patrullitöös kui ka suurematel üritustel on korrakaitsjatele hindamatu väärtusega abijõud. „Vabatahtlik esindab iga enda pere ja lähedaste heaolu ja turvalisust hoolivat, tähelepanelikku ning aktiivset Eesti inimest. Ta on enda kogukonna häälekandja, kes toob lauda konkreetse piirkonna mured ning aitab neid koos politseiga lahendada. See on vastutusrikas ja raske töö, mis nõuab pühendumist, tihti pere ja vaba aja arvelt,“ ütles Vaher.

(Foto: Põhja prefektuur)

Politsei vabatahtike hingekirjas on täna ligikaudu 900 abipolitseinikku, kellest üle poole osalevad regulaarselt politsei igapäevatöös. Kolmandik neist tagab korda ja turvalisust Harjumaal. 

„Üha rohkem inimesi avaldab soovi hakata abipolitseinikuks ja see näitab, et inimestel on soov kaasa rääkida ja panustada oma kogukonna turvalisusesse. Abipolitseinike nädalal pöörame suuremat tähelepanu abipolitseinikele ja nende kaasajatele, koolitajatele ja korrakaitsjatele, kes vabatahtlikega koostööd teevad,“ ütles Eesti Abipolitseinike Kogu esimees Dein-Tom Tõnsing.

Nädalajagu üritusi saab piduliku lõpu pühapäeval, 26. aprillil, mis alates 1994. aastast nimetati pärast esimese abipolitseinike seaduse jõustumist abipolitseinike päevaks. Eesti Abipolitseinike Kogu tunnustab sel päeval teeneteristide ja tänukirjadega parimaid abipolitseinikke ning nende töö edendajaid. Politsei- ja Piirivalveamet annetab Eesti Abipolitseinike Kogule lipu, mille õnnistavad sisse PPA peakaplan Jaan Jaani ja abipolitseinike kogu kaplan Toomas Nigola. Vabatahtlikke tänavad siseminister Hanno Pevkur, PPA peadirektor Elmar Vaher ja Riigikogu siseturvalisuse vabatahtlike toetusrühma esimees Artur Talvik.

Abipolitseinike nädalat peetakse Eestis esmakordselt ning selle idee eestvedaja on Eesti Abipolitseinike Kogu.

Head ajakirjanikud, olete oodatud abipolitseinike tänuüritusele pühapäeval, 26. aprillil kell 13 siseministeeriumisse aadressil Pikk tänav 61.

Lisainfornatsioon:

Dein-Tom Tõnsing
juhatuse esimees
Eesti Abipolitseinike Kogu
56265267

Marie Aava
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
612 4055
53093111

Eesti Abipolitseinike Kogu tegevust toetab Siseministeerium