Toimus IV abipolitseinike foorum Tallinnas

Laupäeval 10. detsembril 2016 toimus Tallinnas abipolitseinike IV üle-Eestiline foorum. Käsitletavateks teemadeks olid vabatahtlike korrakaitsjate parem esindamine, teenistuslik järelevalve ja seaduste korrigeerimise vajalikkus.

Foorumi juhatas sisse Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimees Dein-Tom Tõnsing, kes andis ülevaate Eesti Abipolitseinike Kogu senistest saavutustest ja edasistest plaanidest. Seepeale kuulasid foorumist osavõtvad abipolitseinikud siseminister Andres Anvelti ning Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekti Kristian Jaani tervituskõnesid. Abipolitseinike aastakokkuvõtte tegi Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Varmo Rein ning  PPA sisekontrolli büroo juht Raul Vahtra tutvustas sisekontrolli tööd. Prefektuuride vabatahtlike koordinaatorid andsid lõppevast aastast piirkondlikud ülevaated ning Siseministreeriumi nõunik Eimar Veldre esitas Eesti inimeste hoiakuid ja arvamusi abipolitseinike suhtes.

Oluliseima mõttena tõid tervitajad ja esinejad välja abipolitseinike olulisuse sisejulgeoleku tagajatena ja korrakaitse eestkõnelejatena oma kogukonnas. Abipolitseinikud on heaks eeskujuks ja asendamatud, tõdesid tervitajad.

Foorum lõppes Eesti Abipolitseinike Kogu liikmete üldkoosolekuga.

 

Foorumit kajastasid ka mitmed meediakanalid.

Vikerraadio

http://vikerraadio.err.ee/v/vikerhommik/rubriigid/vikerhommikintervjuud/loigud/8c3cf772-2af2-4268-9e74-8a0fb520a9b2/intervjuud-830-dein-tom-tonsing-abipolitseinike-foorum

Tallinna TV

http://tallinnatv.eu/index.php/uudised/uudislood/11440-2016-12-10-tallinnas-toimus-abipolitseinike-foorum

Kanal 2

http://reporter.postimees.ee/3941691/abipolitseinike-foorum-eestis-tegutseb-ule-tuhande-vabatahtliku-korrakaitsja

 

Eesti Abipolitseinike Kogu
kogu@abipolitseikogu.ee

Eesti Abipolitseinike Kogu tegevust toetab Siseministeerium