Eesti Abipolitseinike Kogu valmistas Pärnus vabatahtlikud algavaks abipolitseinike nädalaks ette.

8.aprillil 2017 kogunesid abipolitseinikud üle Eesti Pärnusse, et valmistuda 17.-23.aprillil toimuvaks abipolitseinike nädalaks.

Koolitus algas Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimehe Rasmus Lahtvee sõnavõtuga. “Eriti vahva, kui lähete abipolitseinikest ja vabatahtlikust tegevusest rääkima eelkõige kooli, kus ise kunagi õppisite,” arvas Lahtvee.

Abipolitseinike nädala ettevalmistuskoolituse eesmärgiks on valmistada vabatahtlikud ette abipolitseinike nädalaks. Abipolitseinike nädalalal käivad abipolitseinikud ja politseinikud koolides, külaseltsides ja muudel kogukonna kogunemistel rääkimas politsei- ja vabatahtlikust tööst, iseenda kogemustest ja võimalusest panustada turvalisemasse elukeskkonda. Abipolitseinike nädalal osalemisest jagasid kogemusi ning andsid mitmeid nõuandeid, kuidas rääkida ning millest nooremad ja vanemad kuulajad tavaliselt huvituvad, Kadri Ann Salla ja Rasmus Lahtvee.

Lisaks abipolitseinike nädala ettevalmistuskoolitusele said ligi 30 abipolitseiniku üle Eesti osa PPA ennetuse ja süüteomenetluse büroo juhtivkorrakaitseametniku Kalvi Almosen´i ettekandest kogukonnakeskse politseitöö selle olemuse, eesmärkide ja erinevuste kohta võrreldes reageeriva politseitööga.

PPA kaplan Tõnis Kark rääkis stressist ja läbipõlemisest, mis töö ja eraelu vahelise tasakaalu kaotamise järel võib meid tabada. Kaplan kõneles ka meeste ja naiste erinevusest stressitaluvuse osas. Lisaks jagas nõuandeid, kuidas olla emotsionaalselt tasakaalukam ning rõhutas, kuidas stressitunnuste ilmnemisel tuleks koheselt abi otsida. Tõnis Kark kutsus üles olema ka ise head kuulajad ning märkama oma lähedaste, sõprade ja töökaaslaste muresid.

 

Eesti Abipolitseinike Kogu
kogu@abipolitseikogu.ee 

Eesti Abipolitseinike Kogu tegevust toetab Siseministeerium