Tallinna lauluväljakul peetud vabatahtliku tegevuse laat viis kokku erinevad vabaühendused ning inimesed, kes otsivad võimalusi kuidas oma vaba aega kõige sobivamalt oma kogukonna heaks kasutada.

Ligi poolsada ühendust tutvustasid vabatahtliku panustamise võimalusi. Nende seas olid mitmed kohaliku kogukonnaelu edendavad ühendused, abi- ja tugiteenuste pakkujad ning riigi-, pääste- ja korrakaitsega tegelevad organisatsioonid, kelle seas ka abipolitseinikud.

Abipolitseinikke esindasid Põhja prefektuurist Kristlin Kõrgesaar ja Rasmus Lahtvee ning PPA esindajana oli nendega koos korrakaitseametnik Andrus Sepa Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonnast.

„Abipolitseinikest on väga suur kasu nii patrulltöös, ennetustöös, piirivalves ja piirkonna tegevustes. Abipolitseinikud on politseile tänuväärne lisajõud“, ütles laadal osalenud korrakaitseametnik Andrus Sepa.„On järjest rohkem inimesi, kes saavad aru, et turvalisus algab meist enesest ning nii leitakse aeg ja võimalused panustada parema elukeskkona nimel“, lisas abipolitseinik Rasmus Lahtvee.

Laadaliste sõnul oli laada näol tegemist vajaliku ettevõtmisega, et ühiskond mõistaks paremini vabatahtliku töö telgitaguseid. Vabatahtlikud rääkisid uudistajatele oma kogemustest, võitudest ja isegi kaotustest, millest on saanud õppetunnid. Räägiti katsumustest ja hetkedest, mis inimesi liidavad ning sellest kuidas maailmapilt avardub. Laada külastajate sadadesse küündiv arvgi näitab sellise sündmuse olulisust ja seda, et Eesti elanike huvi vabatahtliku töö vastu on väga suur.

Eesti Abipolitseinike Kogu
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
"Vabast tahtest, kohusetundest!"

Eesti Abipolitseinike Kogu tegevust toetab Siseministeerium

Koostööpartnerid

Liitu meiega!

  • Kas oled abipolitseinik või politseiametnik?
  • Kas tahad abipolitseinike arengus sõna sekka öelda?
  • Kas tahad teada, mida teevad teised abipolitseinikud üle Eesti?

Eesti Abipolitseinike Koguga liitumiseks saatke digitaalselt allirjastatud AVALDUS aadressil kogu@abipolitseikogu.ee. Enne avalduse esitamist tutvu kindlasti ka meie ja tegevusega!

Kui sa veel ei ole abipolitseinik, aga soovid selleks saada siis vaata esimese asjana www.abipolitseinik.ee

Abipolitseiniku tegevust reguleerivad peamiselt Abipolitseiniku seadus ja Korrakaitseseadus.