Kodanikupäeva aumärgid 26.11.2014

Täna andsid peaminister Taavi Rõivas ja siseminister Hanno Pevkur üle kodanikupäeva aumärgid, millega tunnustatakse Eesti inimesi, kes on silma paistnud kodanikuaktiivsuse, vabatahtliku töö või panusega ühiskonnaellu.

Teiste seas sai tunnustuse osaliseks ka pikaajaline Ida prefektuuri abipolitseinike juht Peeter Pau, kes on pühendunud vabatahtlikkuse arendamisele just turvalisuse valdkonnas. Ta teeb vabatahtlike toetamiseks ja arendamiseks tihedat koostööd Kaitseliiduga, Reservpäästerühmaga, Eesti Abipolitseinike Kogu ning Vabatahtliku Mere- ja Järvepäästega. Ta on aktiivne abipolitseinike koolitaja ja juhendaja, kelle juhtimisstiil ja optimism on põhjuseks, miks vabatahtlikud pühendumusega tegevust jätkavad.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul ei tohiks kodanikuks olemist ainult väärtustada kodanikunädalal, vaid kodanik ollakse 365 päeva aastas „Aktiivne kodanik on iga küla, maakonna või linna au ja uhkus. Need inimesed on põhjus, miks meil on näiteks laulupeod, rahvaspordiüritused, vabatahtlik mere- ja järvepääste, miks meil on just selline ilus ja elav Eesti, kus end hästi tunda. Täna tunnustame neid küll pidulikult, kuid lihtsad tänusõnad meie tublidele kodanikele on väga oodatud ka argipäeval,“ sõnas siseminister aumärke üle andes.

Loe täispikkuses uudist Siseministeeriumi kodulehelt:
https://www.siseministeerium.ee/kodanikupaeva-aumargi-palvisid-15-silmapaistvat-inimest/

Koostööpartnerid

Liitu meiega!

  • Kas oled abipolitseinik või politseiametnik?
  • Kas tahad abipolitseinike arengus sõna sekka öelda?
  • Kas tahad teada, mida teevad teised abipolitseinikud üle Eesti?

Eesti Abipolitseinike Koguga liitumiseks saatke digitaalselt allirjastatud AVALDUS aadressil kogu@abipolitseikogu.ee. Enne avalduse esitamist tutvu kindlasti ka meie ja tegevusega!

Kui sa veel ei ole abipolitseinik, aga soovid selleks saada siis vaata esimese asjana www.abipolitseinik.ee

Abipolitseiniku tegevust reguleerivad peamiselt Abipolitseiniku seadus ja Korrakaitseseadus.