28.-29. märtsini toimus Tartus ligi 30-le abipolitseinike kogu liikmele värbamiskoolitus, mille eesmärgiks oli liikmete harimine värbamisega seonduvalt. Eelkõige selgitati kuidas ja milliste meetodite ning sõnumitega kutsuda koguga liituma uusi liikmeid. Samuti on koolituse läbinuil vajadusel võiamlik politseil aidata värvata uusi abipolitseinike.

Koolituse viisid läbi Igor Baturin loovagentuurist Creatum, kes on teinud edukaid värbamiskampaanianid nii politseile kui kaitseväele. Harro Aitai ja Nurmely Mitrahovitš Politsei- ja Piirivalveametist, Tuulike Mänd vabatahtlikele mõeldud intereneti keskkonnast „Vabatahtlike Värav“ ja abipolitseinike kogu juhatuse liikmed Dein-Tom Tõnsing ning Rasmus Lahtvee.

Koolitusel osalesid abipolitseinike kogu liikmed kõikidest prefektuuridest, lisaks ka PPA vabatahtlike koordinaatorid, kes tutvustasid abipolisteinike töid ja tegemisi ning erinevaid värbamisplaane oma prefektuuris.

Eesti Abipolitseinike Kogu on 2011 aastal loodud abipolitseinike katusorganisastioon, milles on üle viiekümne liikme igast prefektuurist. Kogu peamine eesmärk on abipolitseinike huvide eest seismine ja abipolitseinike tööd puudutavas kaasa rääkimine.

Koolituse toimumist toetas Siseministeerium

Dein-Tom Tõnsing
EAPK juhatuse esimees
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koostööpartnerid

Liitu meiega!

  • Kas oled abipolitseinik või politseiametnik?
  • Kas tahad abipolitseinike arengus sõna sekka öelda?
  • Kas tahad teada, mida teevad teised abipolitseinikud üle Eesti?

Eesti Abipolitseinike Koguga liitumiseks saatke digitaalselt allirjastatud AVALDUS aadressil kogu@abipolitseikogu.ee. Enne avalduse esitamist tutvu kindlasti ka meie ja tegevusega!

Kui sa veel ei ole abipolitseinik, aga soovid selleks saada siis vaata esimese asjana www.abipolitseinik.ee

Abipolitseiniku tegevust reguleerivad peamiselt Abipolitseiniku seadus ja Korrakaitseseadus.