Käesoleva nädala laupäeval, 18. septembril, koguneb üle seitsmekümne abipolitseiniku Raplamaal Toosikannu Puhkekeskuses.
 
Eesti Abipolitseinike Kogu poolt korraldatava abipolitseinike sügiskooli eesmärk on täiendada vabatahtlike vormikandjate teadmisi ja oskusi igapäeva politseitöös ettetulevate olukordade lahendamiseks. Töötubasid viivad läbi ja juhendavad oma ala spetsialistid – nii politseiametnikud kui ka meedikud.

Sügiskooli eesmärk on abipolitseinike koolitamine, taseme tõstmine ja kuna osalejad on kõigist prefektuuridest, siis ka erinevate piirkondade parimate praktikate jagamine.

Töötubade teemad on mitmekesised ja keskenduvad erinevatele politsei töövaldkondadele. Näiteks saavad abipolitseinikud teada, millised on esmased tegevused liiklusõnnetuse sündmuskohal, kuidas tegeleda radikaliseerunud isikuga ja käituda narkoaine kahtluse korral või tuvastada narkojoobes sõidukijuhti ning vajadusel osutada elupäästvat esmaabi . Teemad ja kaasused on valitud reaalsest elust ja läbitakse koolitusel võimalikult praktilisel moel, et neist oleks kasu abipolitseiniku töös.
 

Eesti Abipolitseinike Kogu (EAPK) kuulutab välja taotlusvooru abipolitseinike tegevuse toetamiseks mõeldud projektide rahastamiseks.

Erinevates piirkondades on toimetamas organisatsioone, kes panustavad abipolitseinike tegevuse arendamiseks kohalikul tasandil. Et luua omavahelist koostööd ja olla omalt poolt kogukondlikele ühendustele toeks, soovib ka EAPK anda oma panuse.
Finantsilist toetust saab küsida projektidele, millega kogukondlikul tasandil luuakse mingi kindel abipolitseinike toetamiseks-arendamiseks mõeldud ühekordne tegevus või tegevuste kogum

Toetust saab küsida abipolitseinike tegevuse arendamiseks/toetamiseks mõeldud
- ühekordsele tegevusele (koolitus, õppepäev, seminar vm) või tegevuste kogumile (nt koolituste sari);
- vara soetamiseks (nt taskulambid, varustusetaskud, soe pesu).

Taotlusvooru toetuste kogusuurus on 4500,00 eurot. Ühe projekti maksimaalne toetussumma on 2250,00 eurot. 

Toetuse taotlemiseks peab esitama täidetud ja digitaalselt allkirjastatud taotlusankeedi hiljemalt 10.09.2021 kell 12:00 aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Loe edasi: Taotlusvoor abipolitseinike tegevuse toetamiseks mõeldud projektide rahastamiseks
Oktoobrist 2020 kuni juunini 2021 toimusid Harju maakonnas, Põhja prefektuuris vabatahtlike turvataktika kvaliteedi tõstmise treeningud, kus harjutati enesekaitset, liikumist, distantsi hoidmist, laskmist ning palju muud. Treeningute vastu oli huvi suur ning üheksal täiendõppekoolitusel osales kokku 97 abipolitseinikku, kelle oskused ja teadmised on suureks abiks Eesti Politseile ja ühiskonnale tervikuna.
 
Täname kõiki koolitusel osalenuid!

14.06.2021 allkirjastasid siseminister Kristian Jaani, Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher ja Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse liikmed Illimar Reinbusch, Agnes Pihlak ja Priit Mikk kolmepoolse koostööleppe, mille eesmärk on tugevdada koostööd turvalisuse loomisel ja siseturvalisuse vabatahtlike tegevuste arendamisel.

Siseminister Kristian Jaani sõnul on abipolitseinikel väga oluline roll siseturvalisuse loomisel, seda nii ennetustegevuste elluviimisel kui politsei abistamisel reageerimist vajavatele sündmustele. „Abipolitseinike kogu koondab enda alla paljud PPA tegevustesse kaasatud abipolitseinikud ja on seejuures väärtuslik partner ka siseministeeriumile. Järgmise perioodi jooksul soovime luua senisest veelgi mitmekesisemad ja paindlikumad võimalused vabatahtlike kaasamiseks ja abipolitseinikuna tegutsemiseks. Näeme, et abipolitseinike arv võiks kümne aastaga kahekordistuda ning suureneda võiks ka ennetustöö osakaal,“ rääkis siseminister.

Loe edasi: Siseministeerium ja PPA uuendasid koostööd Eesti Abipolitseinike Koguga

Koostööpartnerid

Liitu meiega!

  • Kas oled abipolitseinik või politseiametnik?
  • Kas tahad abipolitseinike arengus sõna sekka öelda?
  • Kas tahad teada, mida teevad teised abipolitseinikud üle Eesti?

Eesti Abipolitseinike Koguga liitumiseks saatke digitaalselt allirjastatud AVALDUS aadressil kogu@abipolitseikogu.ee. Enne avalduse esitamist tutvu kindlasti ka meie ja tegevusega!

Kui sa veel ei ole abipolitseinik, aga soovid selleks saada siis vaata esimese asjana www.abipolitseinik.ee

Abipolitseiniku tegevust reguleerivad peamiselt Abipolitseiniku seadus ja Korrakaitseseadus.