14.06.2021 allkirjastasid siseminister Kristian Jaani, Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher ja Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse liikmed Illimar Reinbusch, Agnes Pihlak ja Priit Mikk kolmepoolse koostööleppe, mille eesmärk on tugevdada koostööd turvalisuse loomisel ja siseturvalisuse vabatahtlike tegevuste arendamisel.

Siseminister Kristian Jaani sõnul on abipolitseinikel väga oluline roll siseturvalisuse loomisel, seda nii ennetustegevuste elluviimisel kui politsei abistamisel reageerimist vajavatele sündmustele. „Abipolitseinike kogu koondab enda alla paljud PPA tegevustesse kaasatud abipolitseinikud ja on seejuures väärtuslik partner ka siseministeeriumile. Järgmise perioodi jooksul soovime luua senisest veelgi mitmekesisemad ja paindlikumad võimalused vabatahtlike kaasamiseks ja abipolitseinikuna tegutsemiseks. Näeme, et abipolitseinike arv võiks kümne aastaga kahekordistuda ning suureneda võiks ka ennetustöö osakaal,“ rääkis siseminister.

Loe edasi: Siseministeerium ja PPA uuendasid koostööd Eesti Abipolitseinike Koguga

If Kindlustuse juhatuse liige Artur Praun andis täna Päästeliidus üle 10 000-eurose kinketšeki vabatahtlikele päästjatele ja abipolitseinikele varustuse soetamiseks.

Inimeste turvalisus ja turvatunne on ühiskonna toimimise üks olulisimaid eeldusi ning me oleme kogu oma tegevuse ajal selle eesmärgi nimel tegutsenud,” ütles If Kindlustuse juhatuse liige Artur Praun. Ta lisas, et If Kindlustus on ka varasemalt toetanud ning tunnustanud just vabatahtlikke päästjaid ja abipolitseinikke, kes on otsustanud muutustele ühiskonnas kaasa aidata oma vabast ajast ja tahtest.

Loe edasi: If Kindlustus andis 10 000 eurot abipolitseinikele ja vabatahtlikele päästjatele varustuse...

19. juunil peetakse üle Euroopalist sissemurdmiste fookuspäeva „Hoia oma vara!“, et juhtida inimeste tähelepanu oskustele oma vara kaitsta.

Enim varguseid pannakse toime neljapäevast pühapäevani, mil on suurim tõenäosus, et pererahvas on kodust eemal. Tuulutusrežiimile ununenud aken või väärtuslikud esemed, mida aknast näha, on pikanäpumeestele ahvatluseks ja signaaliks, et kodust on miskit võtta.

Loe edasi: Enim vargusi eluruumidest pannakse toime nädalavahetuseti

Olen 44 aastane, vabaabielus 2 lapse isa. Olen ettevõtja, vabal ajal abipolitseinik ja juba 8 aastat kaitseliitlane, kellele on siseturvalisus ja patriootlik ellusuhtumine olnud kogu aeg olulisteks tõukefaktoriteks vabaaja kujundamisel.

Liitumise põhjus EAPK-ga eelmisel aastal oli minu jaoks loogiline ning iseenesest mõistetav - kes veel minu võimalike murede, küsimuste ja soovidega tegeleb, kui mitte Kogu! Paraku polnud organisatsiooniga liitumise järgne periood üldse mitte kena ja vahepeal tekkis kahtlus, et kas tegin ikka õige otsuse liitumaks. Täna on pilt selge. Olen andnud nõusoleku ise koos aktiivse meeskonnaga organisatsiooni tervise ja arengu heaks midagi ära teha.

Loe edasi: Eesti Abipolitseinike Kogu juhib märtsist Janek Nelson

Koostööpartnerid

Liitu meiega!

  • Kas oled abipolitseinik või politseiametnik?
  • Kas tahad abipolitseinike arengus sõna sekka öelda?
  • Kas tahad teada, mida teevad teised abipolitseinikud üle Eesti?

Eesti Abipolitseinike Koguga liitumiseks saatke digitaalselt allirjastatud AVALDUS aadressil kogu@abipolitseikogu.ee. Enne avalduse esitamist tutvu kindlasti ka meie ja tegevusega!

Kui sa veel ei ole abipolitseinik, aga soovid selleks saada siis vaata esimese asjana www.abipolitseinik.ee

Abipolitseiniku tegevust reguleerivad peamiselt Abipolitseiniku seadus ja Korrakaitseseadus.